Pomoc prawna w Kancelarii Adwokackiej

24/03/2023

Pomoc prawna w Kancelarii Adwokackiej, ile kosztuje i na czym polega?

Pomoc prawna Kancelarii Adwokackiej często okazuje się niezbędna w wielu sytuacjach. Jak bowiem każdy z nas doskonale widzi i rozumie aktualne regulacje i obowiązujące przepisy odnośnie większości dziedzin są bardzo zawiłe i zmieniają się w tempie zastraszającym. Poza tym Kancelaria Adwokacka może być też doskonałym miejscem by ją odwiedzić w sytuacji, kiedy chcemy nieco poszerzyć swoją wiedzę, a przynajmniej utwierdzić się czy dobrze rozumiemy naszą sytuację. Kiedy więc skorzystać z pomocy Adwokata, ile pomoc prawna kosztuje i kiedy Adwokat może okazać się niezbędny? O tym między innymi piszemy w naszym krótkim opracowaniu.

Po pierwsze, należy zdać sobie sprawę z tego, że każdy Adwokat może specjalizować się w danej gałęzi, kilku, ale nie wszystkich. Oznacza to, że innemu Adwokatowi warto powierzyć sprawy pracownicze, a innemu karne i rozwody , kto inny specjalizować się będzie w prawie morskim. Taka sytuacja wynika w dużej mierze z tego, że prawo jest tak szeroką i bezkresną dziedziną, że niemożliwe jest, aby dokładnie znać każdy jego aspekt. Dlatego też w praktyce każdy adwokat i inny fachowiec wybiera sobie jedną lub kilka dziedzin, którymi się zajmuje. Dla przykładu jakie usługi w Mojej Kancelarii Państwo znajdziecie? Zajmujemy się przede wszystkich sprawami karnymi, rozwodami, podziałami majątków, sprawami rodzinnymi i cywilnymi.

Do czynności wykonywanych codziennie, z których kilka należy wymienić to :

– pisanie pism, w tym pozwów, apelacji, sprzeciwów itd.

– sprawdzanie i redagowanie umów,

– codzienne porady prawne,

– reprezentacja Klientów przed Sądem powszechnym, Policją, Prokuratura, organami państwowymi,

– zawodowa obrona karna – prawo karne.

Oczywiście prócz wymienionych powyżej pomoc prawna przejawiać się może w inny sposób, jak negocjacje, ustalanie warunków ugody itd, ale nie sposób wszystkich wymienić w krótkim tekście. Co ciekawe, z pomocy prawnej korzystać można z niej także w formie online, co zresztą jest obecnie coraz popularniejsze, choć przyznam szczerze, że jako praktyk i zawodowy obrońca karny, wolę i preferuję kontakt osobisty z Klientem, poufny i bezpośredni.

No dobrze, ile więc kosztuje pomoc prawna? Tutaj niestety nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Wszystko dlatego, że końcowa cena, jaką trzeba zapłacić za pomoc prawną, zależna będzie od kilku czynników. Największe znaczenie będzie tu miał:

– poziom merytoryczny i skomplikowania danej sprawy

– ilość i rodzaj niezbędnych do wykonania czynności w sprawie, a przez to czas ich trwania,

– renoma konkretnego adwokata

– miejsce wykonywania czynności, a więc ewentualna konieczność dojazdów itd.

ile kosztuje adwokat?

Od pewnego czasu intensywnie zauważam również, że uniwersalną zasadą jest to, że im większe miasto, tym niestety drożej. Widać bowiem, że, na przykład prawnik w Warszawie kosztuje zazwyczaj więcej, niż inny z mniejszej miejscowości, np. jak ja ze Słupska, choć oferuje te same i na tym samym poziomie usługi, ale niestety czym większe miasto, tym wyższe koszty utrzymania Kancelarii.

Jak więc widać powyżej bardzo trudno byłoby określić jeden cennik, tego rodzaju usług. Z tego powodu warto przed skorzystaniem z oferowanej pomocy po prostu zapytać prawnika o przybliżone koszty jego pomocy, albo na jakich zasadach opierać się będzie ich wycena. Takie działanie będzie nie tylko najprostszym, ale również i najskuteczniejszym sposobem na oszacowanie ile kosztować będzie nas adwokat przy rozwodzie, sprawie spadkowej i innych. Tym łatwym sposobem, szybko przekonamy się, czy nas na danego fachowca po prostu stać oraz będziemy mogli oszacować przeznaczony na ten cel budżet, ale co najważniejsze, ocenimy czy jest miedzy Państwem a prawnikiem ”chemia”, która jest często nadzwyczaj istotna by zaufać i powierzyć swoją sprawę.

I jeszcze jedno, najważniejsza z zasad obowiązujących przy zlecaniu sprawy – szczerość. Przedstawiajcie Państwo okoliczności sprawy, prawdziwie, bez koloryzowania i przekłamań. Adwokat musi znać prawdę, by Was rzetelnie bronić czy reprezentować, ale i by dokonać wstępnej analizy Waszych kosztów.

Zapraszam do korzystania z pomocy Adwokata.